Фактчек

Заступник Міністра культури викривив реальні показники державного фінансування публічних бібліотек

 

Юрій Рибачук, заступник Міністра культури України, в ефірі програми «Діалоги» від 17 листопада 2017 року на вінницькому телеканалі «ВІНТЕРА» зробив заяви щодо бурхливого розвитку українського кінематографу і державного фінансування публічних бібліотек.

а

ТЕЗА 1: «І взагалі кількість фільмів щороку зростає. Цей рік взагалі став проривним для кінематографа. Я, до речі, ось зазначу, 2014 року була прийнята стратегія розвитку «Україна 2020», де одним із індикаторів було  вихід у прокат 20 українських фільмів. Ми вже перевиконали цей індикатор і фільмів набагато більше виходить у прокат» (18:06).

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

Стратегія сталого розвитку «Україна – 2020» була схвалена на початку 2015 року, а не 2014, як заявляє заступник Міністра. Вона має на меті досягнення 25 ключових показників, останнім з яких є кількість фільмів українського виробництва, що повинні вийти в прокат до 2020 року, – 20. За інформацією видання про кінематограф Cut Insight, лише у 2016 році вийшло вже більше фільмів, ніж заплановано, – 30. У 2013 році цей показник становив 12, у 2014 році – 16, у 2015 – 24 і ще 18 фільмів вже вийшло або має вийти в прокат у 2017-18 роках. Отже, задача дійсно перевиконана. Простежується ріст українського кіновиробництва, проте з погляду на кількість фільмів, що вийшли минулого року, поточний рік важко назвати проривним.

Діаграма 1. Кількість фільмів українського виробництва (за даними Cut Insight)

Скриншот 2017-12-04 19_17_57

 

ТЕЗА 2: «Цього року нам просто вдалося знайти кошти в державному бюджеті для поповнення фондів публічних бібліотек, тому що є окремий напрямок, але на початку року в ньому стояло 0 грн. Але нам вдалося знайти можливість передбачити на поповнення фондів для публічних бібліотек 48 млн. грн.» (28:35).

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

Говорячи про поповнення фондів публічних бібліотек книжковою продукцією на українській мові, Юрій Рибачук має на увазі Програму «Українська книга», метою якої є забезпечення рівного доступу населення до сучасної української літератури та зарубіжної літератури українською мовою, популяризації української літератури на міжнародному рівні.

Програма реалізується з 2009 року і обов’язковою умовою цього є щорічне державне фінансування на відповідний рік. Заступник Міністра стверджує, що на початку року фінансування взагалі було відсутнє.

Це, по-перше, суперечить  закону України «Про Державний бюджет України», про що вказується у Порядку реалізації Програми.

По-друге, у Додатку 3 Проекту Закону про державний бюджет на 2017 рік від 15 вересня 2016 року навпроти відповідної графи вказана сума в 39,6 млн. грн. Юрій Рибачук бреше про відсутність фінансування, а потім перебільшує цю ж суму на 8,4 млн.грн.

в

Автор: Каріна Шевченко

Редактор: Олександр Гороховський

Експерт: Володимир Герасін

а 

Ще по темі:

Tags

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close