Фактчек

Вадим Рабінович викривив особливості міжнародного рейтингу корупції

 

Виступаючи в эфірі програми «Вечірний прайм» на телеканалі 112 Україна , народний депутат України, лідер партії «За життя» зробив декілька заяв:   «Украина наконец то заняла первое место в хоть каком то рейтинге – международном рейтинге  корупции». ( с 22:07). (Ред. – посилаючись на це висловлювання, телеканал 112 Україна вивів на екран цитату політика (с 23: 10) «Рабінович: За три роки «рішучих реформ» Україна вийшла на перше місце у світі за рівнем корупції»).

а 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

а

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Рейтинг, на який посилається В. Рабінович, дійсно складений компанією Ernst & Young Global Limited, і, дійсно, Україна посідає там перше місце.

Але Рабінович не сказав, що це специфічний рейтин, оснований на опитуванні представників бізнес-середовища і який носить назву «Хабарництво/корупція широко поширені у діловій практиці в країні».

В опитуванні приймали участь представники 41 країни (і це не увесь світ, як стверджувалося на 112 каналі). Серед цих 41 країн більшість складають країни ЄС (тобто до нього входять лише поодинокі країни з найбільш корумпованих регіонів світу), а одразу услід за Україною за рейтингом корупції при веденні бізнесу розташувалися такі європейські країни як Кіпр, Греція, Словаччина тощо. Отже, по формі вірна теза, але за умов подання неповної інформації створює хибне враження про реальну картину явища.

Ernst & Young Global Limited (EY) є міжнародним лідером із аудиту, оподаткування, супроводу угод і консультування.

Назва EY відноситься до глобальної організації та може відноситися до однієї чи декількох компаній, що входять до складу Ernst & Young Global Limited, кожна з яких є окремою юридичною особою. Ernst & Young Global Limited – юридична особа, створена відповідно до законодавства Великобританії, – є компанією, що обмежена відповідальністю її учасників, і не надає послуг клієнтам.

Даний рейтинг складений на основі дослідження, що його провела  у період з листопада 2016 року по січень 2017 року компанія Ipsos MORI, що займається міжнародними ринковими дослідженнями, на замовлення компанії EY.  Було проведено  4100 інтерв’ю в 41 країні в Європі, на Близькому Сході, в Індії та Африці. Інтерв’ю проводилися на рідних мовах респондентів в режимі онлайн або при особистих зустрічах. Серед респондентів – члени рад директорів, керівники середньої і вищої ланки, а також інші співробітники, що представляють компанії різних розмірів і з різних галузей. Дослідження проводилося і в Україні, де було опитано 100 співробітників компаній.

 

Автор: Андрій Войтенко

Редактор: Олександр Гороховський
а
ВАЖЛИВО: Якщо політик або читач не згоден з нашим вердиктом, після надання підтверджуючої інформації, редакційна колегія залишає за собою право змінити вердикт, обов’язково зазначивши дану зміну в статті!

а

 

Ще по темі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close