Фактчек

Вадим Рабінович сказав правду про місце України у рейтингу з ведення бізнесу, але збрехав про кількість високопосадовців Держави Ізраїль, що були у в ‘язниці

 

Вадим Рабінович, в інтерв ‘ю газеті «Факти» зробив декілька заяв.

а

Теза 1: «Смотрите, обнародован международный рейтинг по возможностям ведения бизнеса Doing Business 2017. Смотрите, что вы, чиновники, сделали. Украина находится на 80-м месте. При этом нам удается проигрывать выдающимся реформаторам: Киргизия — на 75 месте, Монголия — на 64-м, Косово — на 60-м. Из постсоветских стран мы «опередили» всех: Молдова — на 44-м, Россия — на 40-м, Армения — на 38-м, Беларусь — на 37-м, Казахстан — 35 место. А вы на 80-м».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

Докази та аргументи:

Проект групи Світового банку «Doing business» ( «Ведення бізнесу») дозволяє об’єктивно оцінити нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність, і забезпечення їх дотримання в країнах, а також в окремих містах на регіональному та регіональному рівнях. Проект «Ведення бізнесу», реалізація якого почалася в 2002 році, присвячений діяльності національних малих і середніх підприємств і оцінкою нормативних актів, що регулюють їх діяльність протягом усього життєвого циклу. Методика дослідження «Ведення бізнесу» та типова модель аналізу витрат є єдиними типовими інструментами, застосовуваними в самих різних країнах для оцінки впливу нормотворчості держав на діяльність підприємств

 Таблиця 1. (Джерело: Група Світового банку, сайт «Doing Business», Рейтинг країн (російськомовна версія)

Рабинович-рейтинг а 

Теза 2: «Нажмите кнопочку в министерстве, встаньте со своего кресла — и вам скажут, что впервые в этом году морковку Украина начала везти из Европы».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

Дійсно, в липні 2017 р. Україна почала імпортувати ранню моркву з країн ЄС. Фахівці пов’язують цей випадок із гострим браком пропозиції власної ранньої моркви:  багато хто з виробників  скоротили виробничі площі під морквою через незадовільні фінансові результати попереднього сезону, до того ж, дощова погода перешкоджає збиранню. Але імпорт моркви не унікальна подія в Україні. З даних презентації експерта Українського клубу аграрного бізнесу  Романа Сластьона до конференції «Комерційне плодоовочівництво 2011», за 2005 -2010 рр., імпорт картоплі, капусти, цибулі, моркви, помідорів та огірків зріс у 18,5 разів досягнувши в 2010 році 190 тис. т.

а 

Теза 3: «Я уже приводил пример государства Израиль, где в тюрьме сидит два президента, восемь премьер-министров и 62 министра. Это неприятно, но это надо делать».

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

В історії  Держави Ізраїль було 10 президентів, і 13 прем’єр-міністрів (деякі займали цю посаду кілька разів).   Зі слів  В. Рабіновича можна зрозуміти, що з 13               прем’єр-міністрів  «сидять» (або сиділи)   8 !!!!  Насправді,  до кримінальної відповідальності притягувалися лише один президент – Моше Кацав, і один прем’єр-міністр – Ехуд Ольмерт

Таблиця 2. Президенти Держави Ізраїль. (Джерело Factcheck за даними офіційного сайту Президента Держави Ізраїль)

Рабинович-2

Таблиця 3. Прем ‘єр – міністри  Держави Ізраїль.  (Джерело Factcheck за даними офіційного сайту уряду Держави Ізраїль)

Рабинович-3

Рабинович-4

Автор: Андрій Войтенко

Редактор: Олександр Гороховський

а
ВАЖЛИВО: Якщо політик або читач не згоден з нашим вердиктом, після надання підтверджуючої інформації, редакційна колегія залишає за собою право змінити вердикт, обов’язково зазначивши дану зміну в статті!

а

 

Ще по темі:

Tags

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close