Фактчек

Сергій Рибалка сказав правду про кількість проблемних кредитів в Україні

ribalka

Голова Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка  у блозі на порталі «Обозреватель» написав: «Рівень проблемних кредитів – за офіційними даними Нацбанку – у нас вже перевищив 55 відсотків»

а

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

а

СУТЬ ПРОБЛЕМИ:

НЕДІЮЧІ КРЕДИТИ (nonperforming loans (NPL) – це сумнівні та безнадійні до повернення кредити.

Згідно з рекомендаціями МВФ, кредити вважають недіючими, якщо сплата основної суми та процентів за ними прострочені:

1) на три місяці (90 днів) або більше;

2) менше ніж на 90 днів, проте відповідно до національних норм нагляду вважається, що обслуговування такого кредиту є «слабким» або «незадовільним».

Якщо кредит був кваліфікований як недіючий, то він повинен залишатись у цій категорії до списання або отримання виплат. Будь-який кредит, який заміщує кредит, що був кваліфікований як недіючий кредит (реструктуризація, переоформлення, рефінансування кредиту) повинен залишатись у цій категорії до отримання виплат процентів та повернення суми кредиту.

До обсягу кредитів, кваліфікованих як недіючі, включається загальний обсяг заборгованості за ними, а не тільки прострочена сума. Сьогодні у вітчизняній практиці до недіючих кредитов відносять сумнівні та безнадійні кредити та кредити, які їх заміщують.

Поряд з  недіючими кредитами виділяють поняття «проблемні кредити», до складу яких включають прострочені та сумнівні кредити. Проблемний кредит – це зобов’язання, повне погашення якого сумнівне внаслідок неадекватного фінансового стану позичальника чи забезпечення за цим зобов’язанням, а також спостерігається прострочення сплати основного боргу й/або відсотків за ним більше 90 днів.

Недіючі та проблемні кредити відносять до кредитів 4–5 категорій якості (негативно класифікована заборгованість). До 4 категорії належать кредити, рівень настання дефолту за якими оцінюється в діапазоні 51–99 %, а до 5 категорії належать  дефолтні кредити.

а

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

Згідно з бюлетнем Департаменту статистики та звітності Національного Банку України за квітень 2017 р. співвідношення недіюючих кредитів до сукупних валових кредитів склало 55,11 % (Див. скріншот).

skrinshot-2017-06-20-17-45-11

 

Автор: Андрій Войтенко

Редактор: Олександр Гороховський

 а
ВАЖЛИВО: Якщо політик або читач не згоден з нашим вердиктом, після надання підтверджуючої інформації, редакційна колегія залишає за собою право змінити вердикт, обов’язково зазначивши дану зміну в статті!

а
728x90fc

[vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_facebook type=”button_count”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_tweetmeme type=”vertical”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

[post-views]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ще по темі:

Tags

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close