Фактчек

Опозиційний депутат сказав правду про реальний рівень державного боргу України

На засіданні Верховної Ради України 7 вересня народний депутат України член фракції “Опозиційний блок” Олександр Долженков заявив: «Якщо в 2013 році розмір державного боргу та гарантованого державного боргу було 500-600 мільярдів гривень, зараз 1,8 мільярдів гривень і це не внаслідок конфлікту, це внаслідок поганої та недалекоглядної політики Національного банку та чинної влади…»

а

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

а

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У міністерстві фінансів України повідомляли, що станом на 31 грудня 2013 року державний та гарантований державою борг України становив 584,40, млрд грн або 73,11млрд грн доларів США (Фото 1).

Фото 1. Повідомлення міністерства фінансів України про стан державного боргу на кінець 2013 року [архівна версія сайту Мінфіну]

На липень 2017 року Державний і гарантований державою борг сягає 1,98 трлн грн, що в перерахунку на долар США становить 76,06 млрд дол.

Державний борг України в доларах за три з половиною роки збільшився на 3,05 млрд дол.

А от в  гривні зростання боргу набагато вище — в 3,4 разів. Це, в першу чергу, пов’язано з падінням курсу гривні.

За стабільність курсу і цін дійсно відповідає Національний банк України. Але, чи правильно зробив НБУ що за обставин, які виникли після Євромайдану, знизив курс гривні — дискусійне питання, яким залежно від бажання можна маніпулювати.

 

Автор: Олексій Півторак

Редактор: Олександр Гороховський

 

Ще по темі:

Tags

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close