Фактчек

Березюк значно перебільшує частку витрат на оборону з держбюджету в 2017 році

В ефірі ток-шоу “Свобода слова” лідер парламентської фракції “Об’єднання “Самопоміч” Олег Березюк 26 грудня сказав: “А ми з вами, шановні депутати, виділяємо 136 млрд грн, а це більше шостої частини, або шоста частина бюджету, на армію” (49.05).

а 

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

Названа Олегом Березюком цифра в 136 млрд грн на оборону дійсно дійсно трохи більша шостої частини витрат держбюджету-2017.

Але на прямі видатки на оборону, на служби та відомства, а також програми оборонного спрямування в затвердженому бюджеті на 2017 рік заплановано 91,6 млрд грн (11,5 % видатків).

а 

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Восени 2016 року, під час обговорення проекту державного бюджету на 2017 рік, прем‘єр-міністр Володимир Гройсман прогнозував, що оборонний бюджет України на 2017 рік сягне 129 млрд грн.

Проте в остаточній версії Закону України про Державний бюджет на 2017 рік, ухваленого парламентом 21 грудня 2016 року розмір затверджених прямих оборонних видатків (загального і спеціального фондів разом) виявився нижчим. У додатках згаданого закону кошти для укріплення національної оборони зарезервовано за Міністерством оборони, Головним управлінням розвідки Міноборони, Національною гвардією (входить до структури МВС), Прикордонною службою (входить до структури МВС), Службою безпеки України, Радою національної безпеки та оборони.

Частину фінансів оборонного спрямування планується освоїти в рамках спеціальних програм, таких як Державні цільові програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, нарощування виробничих потужностей на підприємствах космічної галузі для виготовлення продукції оборонного призначення (Таблиця 1).

Таблиця 1. Затверджені видатки державного бюджету оборонного спрямування в 2017 році (млрд грн) [FactCheck за даними проекту законів про державний бюджет України на 2016 і 2017 роки]

tabl-ukr

Загалом, за оцінками FactCheck, видатки оборонного спрямування державного бюджету України сягнуть 91,59 млрд грн у 2017 році.

Навіть якщо усі видатки Міністерства внутрішніх справ вважати оборонними, то загальний обсяг оборонного бюджету становитиме 123,8 млрд грн. Проте, прямий стосунок до оборони в структурі МВС мають лише нацгвардія та прикордонна служба. Інші підрозділи орієнтовані на забезпечення внутрішнього правопорядку.

У порівнянні з 2016 роком оборонний бюджет заплановано підвищити на 8,5 млрд грн. Із усієї сукупності видатків держави на оборону в 2017 році буде спрямовано 11,5 % коштів.

а

Автор: Олексій Півторак

Експерт: Дмитро Єфремов

Редактор: Олександр Гороховський

ВАЖЛИВО: Якщо політик або читач не згоден з нашим вердиктом, після надання підтверджуючої інформації, редакційна колегія залишає за собою право змінити вердикт, обов’язково зазначивши дану зміну в статті!

а
728x90fc

[vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_facebook type=”button_count”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_tweetmeme type=”vertical”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

[post-views]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ще по темі:

Tags

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close