Фактчек

Народний депутат Вадим Новинський зманіпулював оцінками реформи осучаснення пенсій, але сказав правду про їх рівень

 

Виступаючи в ефірі телеканалу 112 народний депутат України Вадим Новинський озвучив декілька суперечливих тез.

 

Теза 1.  «Осовременивание пенсий не происходило на протяжении 3,5 лет, что необходимо было делать каждый год» (0:17).

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

СУТЬ ПИТАННЯ:

Пенсія українців залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії. Середня зарплата зростає з кожним роком,  тому пенсії українців повинні “осучаснюватись”.

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

Останній раз пенсії українців «осучаснювались», тобто приводились у відповідність до показника середньої заробітної плати у 2012 р.  Тобто, осучаснення пенсій не проводилося 5 років. Правда, В. Новинський озвучує саме ті роки, коли при владі знаходяться його політичні опоненти. До того ж, тодішнє осучаснення (2012р.) здійснювалося із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік (1197,91грн.). Тоді як у 2012 р. середня заробітна плата зросла до 3764 ,4 грн.,тобто у три рази у порівнянні з 2007 р.

Але на «осучаснення» пенсій це не відбилося. Отже, В. Новинський, критикуючи діючу владу за те, що  не відбувалося осучаснення пенсій всі ці роки, замовчує, що за президентства В. Януковича, коли Партія регіонів (однім з лідерів якої і був В. Новинський) знаходилася при владі осучаснення пенсій здійснювалося не відповідно до заробітної плати ,а відтак, не надто покращило рівень житті пенсіонерів.

 

Теза 2. «Средняя пенсия в 2013 году составляла 185 долларов, а сейчас 68»(0:28)

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

Розмір середньої пенсії в Україні в 2013 р. Складав 1470, 7 грн., що в перерахунку на долари становило 183 долара, а в 2017 р.- 1828 , 3 грн., що становить 67,7 доларів.

Таблиця 1. Середній розмір призначеної місячної пенсії пенсіонерам, які перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду. Джерело: Factcheck за даними Державної служби статистики України та Національного банку України

Скриншот 2017-10-15 19-28-21

а

Автор: Андрій Войтенко

Редатор: Олександр Гороховський

 

Ще по темі:

Tags

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close