Фактчек

Нардеп Вадим Рабинович “недорахувався” опозиціонерів у комітетах Верховної Ради

 

Позафракційний народний депутат Вадим Рабинович 1 жовтня в ефірі власної телепрограми на каналі «112 Україна» 1 жовтня заявив: «Диктатор Янукович дал оппозиции 13 комитетов в парламенте. Тринадцать. Запомнили? Как вы думаете сколько дала демократическая? Двенадцать? Одинадцать? Нет! Ноль. Ноль комитетов у оппозиции». (4.45)

а

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

а

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Досить часто від політиків, які декларують опозиційність чинній владі, можна почути звинувачення в тому, що опозицію не допускають до керівництва комітетами. Це твердження номінально правдиве. Опозиціонери не очолюють жоден з комітетів  Верховної Ради восьмого скликання.

Розгляньмо цю ситуацію докладніше. У сьомому скликанні парламенту було 29 комітетів  і ще Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації.

Варто пам’ятати, що за Конституцією 1996 року, яку повернули в дію з приходом на посаду Президента Віктора Януковича, формально не було коаліції. Але більшість питань синхронно підтримували представники «Партії регіонів» і «Комуністичної партії України». Тому для зручності їх і будемо вважати владою. А представники тогочасної опозиції, куди варто віднести «УДАР», «Батьківщину», «Свободу» і, дуже умовно, депутатські групи очолювали 15 комітетів (Таблиця 1).

Скриншот 2017-10-15 18-38-10

Скриншот 2017-10-15 18-38-32

Скриншот 2017-10-15 18-38-49

Скриншот 2017-10-15 18-39-05

Скриншот 2017-10-15 18-39-21

Скриншот 2017-10-15 18-39-32

Таблиця 1. Розподіл комітетів між владою і опозицією у Верховній Раді України 7-го і
8-го скликань
[За даними сайту парламент про розподіл керівництва комітетів у сьомому і восьмому скликаннях]

У парламенті чинного восьмого скликання є 27 комітетів і Спецкомісія з приватизації. Їх всіх очолюють представники коаліції «Європейська Україна», куди на момент створення входили фракції: «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Самопоміч», «Радикальна партія Олега Ляшка» і «Батьківщина».

Представниками опозиції в цьому скликанні можна вважати: «Опозиційний блок», частину позафракційних і представників деяких депутатських груп.

Серед них зустрічаються заступники голів,  секретарі комітетів чи голови підкомітетів у чинному і попередньому скликаннях. Тобто опозиціонери мають легальний доступ до прийняття рішень у комітетах.

Наприклад, члени «ОБ» є головами підкомітетів з: використання надр; автомобільного транспорту; оподаткування податком на прибуток; антикорупційної політики; реформування пенітенціарної системи;  фінансування культури; бюджетної підтримки регіонального розвитку; регламенту; цивільного захисту; цивільного та адміністративного законодавства.

А Вадим Рабинович, який зараз позафракційний, а обирався в списку «ОБ», є Секретарем  комітету і головою підкомітету з питань прав людини Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

а

Автор: Олесь Сивораб

Редактор: Олександр Гороховський

 

Ще по темі:

Tags

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close