Фактчек

Нардеп Мураєв перебрехав про кількість «синхронних» голосувань «Опоблоку» та провладних фракцій БПП і НФ?

 

В ефірі телеканалу NewsOne 23 серпня народний депутат Євгеній Мураєв охаракатеризував парламентську діяльність фракції “Опозиційний блок” такими словами: “Системно обманывает избиретелей. Они здали все вертикали власти Президенту. При помощи их голосов Президент получил и судебную вертикаль, и все остальные вертикали. Все реформы, которые прошли правоохранетельных органов. Они голосовали за реструктуризацию задоженности” (10.01).

а

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

Починаючи з ІV сесії народні депутати з “Опозиційного блоку” частіше голосують синхронно із фракціями провладної більшості – “Блоком Петра Порошенка” і “Народним фронтом”.

Проте в окремих ОБ далеко не завжди підтримує законопроекти, за які голосують депутати з БПП і НФ. Найриклад — ОБ не віддав жоден голос при голосуванні за закон “Про національну поліцію”.

В інших випадках «опоблоківці» підтримали 28% законопроектів про судову реформу і всі законопроекти, необхідні для реструктуризації понад 19 млрд дол боргів України приватним кредиторам.

а

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У громадській мережі “ОПОРА” розробили інструмент, який дозволяє аналізувати наскільки часто голосують більшість представники різних політичних сил за одні і ті ж законопроекти.

Як часто “Опозиційний блок” голосує синхронно із БПП і НФ?

Згідно з даними ОПОРА, від початку діяльності ВРУ чиннного VIII скликання “Опозиційний блок” голосував із “Блоком Петра Порошенка” і “Народним фронтом” у 6% випадків. При цьому, спостерігається дрейф “Опозиційного блоку” до фракцій БПП і “Народного фронту”, єдиних фракцій які ще не оголошували про вихід з коаліції у повному складі (Таблиця 1).

Таблиця 1. Частка сумісних голосувань “Опозиційного блоку” із депутатськими об’єднаннями (%) [За даними ОПОРА]

Скриншот 2017-08-31 10-56-57

В той же час, сам Євген Мураєв не відрізнявся окремою власною позицією,  коли був членом ОБ, в червні 2015-2016.  Мураєв голосував разом із більшістю членів фракції 697 разів, тобто в 76% випадків. Але, в час перебування Мураєва у фракції, більшість ОБ голосували спільно  з більшістю БПП і НФ не часто – в 4% голосувань.

Голосування Мураєва і ОБ за судову реформу

За даними ОПОРА, “Опозиційний блок” голосував за законопроекти, які стосуються судової реформи тільки в 28% випадків.

Сам Євгеній Мураєв підтримав законопроекти з цієї сфери у 37% голосувань, 88 із 236 разів.

Як ОБ голосували за нову поліцію?

Найвагомішим законом, який стосується правоохоронної реформи є закон “Про національну поліцію”. Його прийняли 2 липня 2015 року 278 голосами. Ніхто з “Опозиційного блоку” за цей законопроект в другому читанні не голосував. Є.Мураєв тоді в сесійній залі взагалі був відсутній.

Голосування ОБ за закони щодо реструктуризації кредитів

В 2015 році багато говорили про те, що Україна не зможе повернути більше 19,3 млрд дол боргів приватним кредиторам, які держава набула до Євромайдану і зміни влади. Переговорами з кредиторами і узгодженням правил реструктуризації, в першу чергу, займалася тодішня міністр фінансів Наталія Яресько.

Вкінці серпня 2015 року вдалося добитися реструктуризації боргів за умовами до 2040 року “прощення” більше 4 млрд дол. Для того, що ці домовленості набули сили, парламент мав ухвалити зміни до профільних законів. Для цього в Мінфіні розробили законопроекти, які парламент прийняв 17 вересня 2017 року. Більшість депутатів із “Опозиційного блоку” ці законопроекти підтримала, хоча з їх голосами чи без них ці закони пройшли б через підтримку інших політсил. Євгеній Мураєв в день голосування у парламенті був відсутній.

Перший з цих законодавчих актів – законопроект №3058 підтримали 309 народних депутатів. Серед них  було 23 голоси членів “Опозиційного блоку”.

Другий, законопроект №3059, підтримали 308 депутатів, з серед яких було 22 члени ОБ.

За третій законопроект №3056 проголосували 309 депутатів і навіть 23 члени ОБ

Четвертий законопроект №3060 підтримали аж 340 депутатів, з яких 29 були з ОБ.

Таким чином, судячи зі статистики голосувань, “Опозиційний блок” складно назвати повністю відданим Президентові Порошенкові. А опозиційна риторика Є.Мураєва тримається на тому, що він в дні, коли голосують за закони, які  потім критикує, просто не виходить на роботу.

р

Автор: Олексій Півторак

Редактор: Олександр Гороховський

а
ВАЖЛИВО: Якщо політик або читач не згоден з нашим вердиктом, після надання підтверджуючої інформації, редакційна колегія залишає за собою право змінити вердикт, обов’язково зазначивши дану зміну в статті!

а

 

Ще по темі:

Tags

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close