Фактчек

Нардеп Геннадій Ткачук перебільшив розмір фінансування політичних партій з держбюджету

Геннадій Ткачук, народний депутат від БПП, в ефірі програми «Політрада» від 24 жовтня 2017 року на вінницькому державному телеканалі «Вінтера» обурився сумою бюджетних коштів, виділених політичним партіям: «Наголошую, в бюджеті на наступний рік відшкодування партіям, всім політичним партіям, буде 554 млн.грн!» (33:41).

 

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

У проекті бюджету на 2018 рік (в Додатку 3) вказана інформація про виділення 513, 67 млн. грн на статутну діяльність політичних партій. Нардеп перебільшує показник на майже 40 млн. грн і маніпулює словом «відшкодування», яке асоціюється, насамперед, з коштами на передвиборчу агітацію, замість того, щоб вжити «фінансування».

Як відомо, статутна діяльність  політичних  партій  не  пов’язана  з  їхньою участю  у  виборах. Відповідно до Статті 17-2 Розділу IV-1 Закону України «Про  політичні  партії  в  Україні», вищезгаданий показник вираховується за формулою, ключовими в якій є розмір мінімальної заробітньої плати і кількість громадян у списку виборців. Таким чином, щороку це число змінюється, незалежно від тих, хто складає бюджет країни.

Скриншот 2017-11-03 13-22-57

Для порівняння: на фінансування статутної діяльності політичних партій на 2017 рік було виділено 442,4 млн. грн. Розмір мінімальної заробітньої плати відтоді продовжує збільшуватися.

Скриншот 2017-11-03 13-27-07

Автор: Катерина Шевченко

Редактор: Олександр Гороховський

 

Ще по темі:

Tags

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close