Фактчек

Гройсман викривив дані про запаси розвіданих родовищ газу в Україні

 

На Міжнародному саміті мерів прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив: “В України покладів газу, по всім дослідженням різних авторитетних організацій, ми на другому-третьому місці в світі.” (0:58)

 

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

Трійку світових країн-лідерів за видобутком газу та обсягом розвіданих запасів складають Росія, Іран та Катар. На кінець 2017 року Україна не має вивчених та офіційно підтверджених відповідними дослідженнями родовищ природного газу, які б дозволили їй встати на один рівень з цими країнами. Є два авторитетних джерела, що доводять це. Їхні дані різняться, але обидва подають інформацію відмінну від заяви Гройсмана – за їх даними Україна дуже далека від вказаних позицій.

Альманах ЦРУ «The WorldFactbook» вказує, що станом на 1 січня 2017 року, Україна володіла трохи більше за 1трлн. кубометрів розвіданих запасів природного газу. Це ставить нашу країну на 26 сходинку в рейтингу.

Таблиця 1. Порівняння країн за відомими запасами газу за даними ЦРУ

Скриншот 2017-12-20 13_43_17

Інші цифри подає British Petroleum – одна з найпотужніших нафтогазових компаній світу, яка проводить аналітичні дослідження, аналізуючи обсяги розвіданих родовищ газу. У її звіті «Statistical Review of World Energy» зазначено, що наша держава на початок червня 2017 року володіє 0,6 трлн кубометрів газу.  Це складає всього 0,3% від світового обсягу газу.

Таблиця 2. Статичний огляд світової енергетики створений ВР (British Petroleum)

Скриншот 2017-12-20 13_43_40

Втім, існує непідтверджена інформація, що цього року  українсько-німецька команда вчених проводила дослідження покладів басейну Чорного моря. За даними цих досліджень, які, щоправда, публікуються тільки у звичайних не спеціалізованих ЗМІ (Радіо «Свобода»), розвідані науковцями поклади буцімто сягають  50 трлн. кубометрів! Якщо це правда, Україна матиме найбільші в світі поклади газу, адже за даними альманаху ЦРУ «The WorldFactbook» найбагатші запаси має Росія – 48 трлн. кубометрів газу в родовищах.

а

Автор: Влад Доруда

Редактор: Олександр Гороховський

а 

Ще по темі:

Tags
Close