Фактчек

Анатолій Гриценко викривив сутність положень Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей»

У своему блозі на «Українській правді» голова Координаційної ради партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко зробив декілька гучних заяв та піддав критиці окремі положення Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

 в

Теза 1: «Законопроект 7164 Порошенка не продовжує на рік дію закону про «особливий статус», як це коментують в усіх ЗМІ – проект 7164 «запроваджує» (!!!) цей «особливий статус», одразу, терміном на рік…»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

Дійсно, у статті 1 Законі України «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей» від 06.10. 2017 р.  говориться: Згідно з цим Законом тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей”, запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України (далі – окремі райони Донецької та Луганської областей)”.

Але і у статті 1 попереднього Законі України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» був термін «запроваджується» . Тобто в юридичному сенсі нічого не змінилося. Але А. Гриценко позиціонує новий закон таким чином, нібито-то  саме цей Закон і саме  зараз запроваджує «особливий статус».

Порівняльна таблиця до проекту Закону України “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей” Джерело: Factcheck за даними офіційного веб-портала Верховної Ради України

Скриншот 2017-10-16 19-25-36

 

Теза 2. «…Своя поліція, своя прокуратура, свій суд, право укладати договори з іншими державами, повна і безумовна амністія– все це Порошенко пропонує “запровадити”..!

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

СУТЬ ПИТАННЯ:

Транскордонне співробітництво (згідно із Законом України «Про транскордонне співробітництво», прийнятому ще в червні 2004 р. )  – це  спільні дії,  спрямовані на встановлення    і     поглиблення     економічних,     соціальних, науково-технічних,  екологічних,  культурних та інших відносин між
територіальними громадами, їх представницькими органами, місцевими
органами  виконавчої  влади  України та територіальними громадами,
відповідними органами влади  інших  держав  у  межах  компетенції,
визначеної їх національним законодавством.

Транскордонне співробітництво не запроваджується як специфічна преференція окремими районам Донецькоїі Луганської областей. Транскордонне співробітництво вже тривалий час здійснюють територіальні громади прикордонних областей України. 

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

У ст. 5 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» дійсно сказано, що в окремих районах Донецької та Луганської областей законами України запроваджується особливий порядок призначення керівників органів прокуратури і судів, який передбачає участь органів місцевого самоврядування у вирішенні цих питань. Але  «участь» органів місцевого самоврядування не значить, що тільки вони будуть формувати суд та прокуратуру.

Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» не передбачає укладання договорів з іншими державами, як пише А. Гриценко. Закон передбачає розвиток транскордонного співробітництва територіальних громад із укладанням відповідних договорів, але в межах компетенції законодавства України. У ст. 8 Закону  говориться, що «органи виконавчої влади сприяють розвитку в окремих районах Донецької та Луганської областей транскордонного співробітництва, спрямованого на вирішення спільних проблем розвитку, посилення та поглиблення добросусідських відносин між територіальними громадами, органами місцевого самоврядування окремих районів з адміністративно-територіальними одиницями Російської Федерації на основі угод про прикордонне співробітництво, що укладаються територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади України та територіальними громадами у межах компетенції, встановленої законом».

а

Автор: Андрій Войтенко

Редактор: Олександр Гороховський

 

Ще по темі:

Tags

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close